Хвойна ванна – чи не найбільш затребуваний відпочиваючими різновид ванн.
Переваги
- безболісність процедури;
- простота у виконанні;
- відсутність обмежень за віком.
Лікувальний ефект
Лікувальні властивості хвої пояснюються високим вмістом у ній ефірних масел. Потрапляючи в організм через шкіру, ці речовини подразнюють нервові закінчення і викликають розширення дрібних судин. У підсумку в організмі посилюється кровообіг, поліпшується живлення тканин, прискорюється виведення токсинів і шлаків.
Крім цього, ароматичні сполуки проникають у дихальні шляхи. Потрапляючи на слизові оболонки респіраторного тракту, вони мають бактерицидну і протизапальну дію. У легенях, ефіри всмоктуються у кров та досягають центральної нервової системи, на яку діють заспокійливо. Після хвойної ванни пацієнти відчувають себе відпочилими та посвіжілими.
Про процедуру
Для приготування ванн використовують:
- аптечні хвойні екстракти (сухі або рідкі);
- заздалегідь заготовлену хвою (згодяться: сосна, ялина, ялиця (піхта)).
У першому випадку препарат розчиняють у воді згідно з інструкцією. Зазвичай для ванни об’ємом 200 л потрібно 50-70 г сухого екстракту або 100 мл рідкого. Температура води має бути 36-37ºС.
Для виготовлення відвару з хвої, знадобиться 500 г сухих або 700 г свіжих хвойних пагонів. Краще використовувати однорічну хвою – в ній більше ефірних масел і менше смолистих речовин. Гілочки заливають 5 л холодної води, доводять до кипіння і тримають на вогні ще 5-10 хвилин. Правильно приготовлений відвар має коричневий відтінок. Теплий розчин проціджують через марлю і виливають в ванну.
Тривалість прийняття ванни визначається за самопочуттям пацієнта, але не має перевищувати 20 хвилин для дорослого пацієнта і 10 хвилин для дитини. Під час процедури голова, шия і груди мають залишатися над поверхнею води. Після ванни тіло потрібно злегка промокнути махровим рушником, лягти в ліжко і відпочити ще 15-30 хвилин.
Хвойні ванни повторюють через кожні 1-2 дні. Курс лікування складається з 10-20 процедур.
Показання та протипоказання для Циркулярного душу щодо лікувального профілю санаторію «Ворзель»:
Показання
- дихальна система: бронхіальна астма, бронхіти, трахеїти, бронхоектатична хвороба, пневмонія;
- нервова система: безсоння, порушення чутливості, неврози, неврастенії, підвищена збудливість, перевтома, занепад сил;
- cерцево-судинна система: гіпертонія I ступеня, стенокардія I ступеня, венозна недостатність, облітеруючий ендартеріїт, хронічний тромбофлебіт;
- опорно-руховий апарат: артрит, артроз, переломи, травми, радикуліт, міозит, ішіас, подагра, остеохондроз, спондильоз, бурсит, тендовагініт.
Протипоказання
- артеріальна гіпертонія II-III ступеня;
- серцева недостатність II-III ступеня;
- кровотечі;
- алергічна реакція на ефірні масла хвої.
- онкологічні захворювання;
- туберкульоз легень;
- період загострення будь-якої хронічної патології;
- шкірні інфекції.