Висхідний душ – Висхідний або «промежинний» душ, стоїть поруч з іншими водолікувальними процедурами, але дещо осторонь, з тієї причини, що це методика виключно місцевого впливу з вузьким переліком показань.
Переваги
Висхідний душ дозволений до застосування як дітям, так і пацієнтам похилого віку, оскільки є безболісною процедурою, не викликає ускладнень і практично не має протипоказань.
Лікувальний ефект
- Як було зазначено вище, висхідний душ – методика локального впливу. Цей вплив здійснюється на найбільш інтимну зону вашого тіла – на промежину. Процедура часто призначається гінекологами, урологами і проктологами.
- Висхідний душ впливає на патологічні процеси, що відбуваються у малому тазі, надаючи тонізуючий, протизапальний, знеболюючий ефекти, покращуючи кровообіг і зміцнюючи мускулатуру тазу.
Про процедуру
Для висхідного душу застосовують спеціальний табурет, сидіння якого являє собою незамкнуте кільце. У підставці цього табурету розташований сітчастий душовий накінечник, кут нахилу якого можна регулювати.
Вода температурою від 25 до 40° С подається через сітчасту душову насадку на промежину пацієнта під тиском в 1-2, рідше у 3-4 атмосфери.
Варто відзначити, що температура води залежить від ефекту, який очікується від процедури: холодна і прохолодна вода (25-36° С) має тонізуючу, а тепла і гаряча (до 40° С) – протизапальну дію.
Чоловікам слід оберігати калитку (мошонку) від ударів струменя, тому необхідно сідати на табурет таким чином, щоб сидіння її захищало.
Сеанс терапії триває від 4-5 до 10-15 хвилин. Проводять процедури щодня або через день, курс лікування становить 10-15-20 сеансів у залежності від захворювання.
Додаткова інформація
Багатьох пацієнтів цікавить, – чи можна здійснювати сеанси висхідного душу самотужки вдома, використовуючи звичайну душову насадку або зовсім зняти її і направити на промежину потужний струмінь води?
– Робити це вкрай небажано, оскільки температура води безпосередньо залежить від захворювання, а визначає її виключно лікар. Обравши невідповідну температуру, ви можете не тільки не вилікувати, а й посилити захворювання. Визначити тиск струменя та відрегулювати його в домашніх умовах також неможливо.
Показання та протипоказання для Висхідного душу щодо лікувального профілю санаторію «Ворзель»:
Показання
- хронічний аднексит і сальпингит;
- порушення менструального циклу;
- безпліддя;
- хронічний простатит;
- імпотенція;
- мимовільні сечовипускання (у тому числі у дітей);
- хронічний запор;
- геморой;
- тріщини прямої кишки;
- проктит і парапроктит.
- В окремих випадках дана методика застосовується для лікування пацієнтів, які страждають на попереково-крижовий радикуліт.
Протипоказання
- Протипоказань висхідний душ не має. Однак у разі наявності у вас таких захворювань, як важка гіпертонічна хвороба, хронічна недостатність кровообігу III ступеня, злоякісні пухлини, шкірні висипання, особливо в області промежини, підвищена схильність до кровотеч, будь ласка, попередьте про них лікаря під час первинної консультації у нашому санаторії.